Witaj Na Portalu Grupa Media Informacyjne

                                                                                 
               
Banner Ads Top
Headline Ads Banner

Surfing Bez kategorii


Surfing

Surfing razem z Grupa Media Informacyjne Fale są wspaniałe, mogą być nieposkromione lub łagodne, pozwalające sunąć z dużą szybkością w kierunku uczucia wolności. Wzmagający szum potężnej fali jest namiastką wyzwania, gdzie po jednej stronie jest żywioł a po drugiej człowiek ze swoim sprzętem i doświadczeniem. Jest to rywalizacja, w której tak naprawdę zwycięzcą jest zawsze człowiek bo to On zapewnia Sobie pozytywne emocje.

Surfing to nie tylko ujarzmianie fal, wiatru i siły morza. To też odwiedzanie pięknych miejsc na świecie, piaszczystych plaż czy turkusowej wody. Gdzie są najlepsze miejsca do szaleństw na desce, a gdzie można dojechać najszybciej?

Rozrzucone po całym świecie surf spoty zachwycają krajobrazami i warunkami. Wbrew pozorom najlepsze i najpiękniejsze surfingowe miejsca nie znajdują się tylko i wyłącznie na Hawajach bądź w miejscach oddalonych, przynajmniej kilkanaście tysięcy kilometrów od Europy.

Prym wiodą przede wszystkim kurorty australijskie, będące swojego rodzaju mekką surferów. Wysokie fale to nie jedyna przyczyna, dlaczego w Australii jest tak wielu miłośników tego sportu. Prawie 40 tys. kilometrów linii brzegowej, dzikie brzegi, biały piasek bądź wysokie skały przyciągają tu tłumy.

– Prawie wszyscy moi znajomi surfują. Byłbym niemądry, jeśli mając tak wspaniałe warunki nie zdecydował się na deskę – zachwyca się rodzimymi plażami Phillip z Melbourne. Północne wybrzeże albo Nowa Południowa Walia to miejsca, gdzie surferzy uwielbiają się bawić.

Innym bardzo znanym i popularnym celem wyjazdów z deską są Hawaje. Określane często jako kolebka surfingu oferują amatorom tego wodnego sportu przeróżne atrakcje, od imponujących fal po zatoczki dla początkujących. W 50. stanie Ameryki jednym z ciekawszych surf spotów jest Oahu. Tu fale są ponoć największe na świecie. Miejscem, gdzie turyści rzadko zaglądają, a więc przyjemność z kąpieli jest olbrzymia, jest Big Island. Dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu dna warunki do surfowania są wręcz wymarzone.

Szaleć na desce w pięknych okolicznościach przyrody można w wielu miejscach położonych na europejskich wybrzeżach. Portugalia, południe Francji czy Włochy to często obierane kierunki podróży rodzimych surferów.

Dużą popularnością wśród Europejczyków cieszą się należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie oraz Teneryfa. Położone nad Oceanem Atlantyckim zapewniają świetne warunki, a jednocześnie podróż z kontynentu nie trwa długo. – Kilka godzin samolotem i byłem na plaży gotowy do surfowania! – zachwala wyspy na forum turystycznym Martin z Niemiec. W północnym regionie Gran Canaria fale mogą osiągać wysokość nawet 5 metrów. Surferzy ciągną głównie do El Confital lub też Pozo Izquierdo. Czytaj dalej …


GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Reklamuj się razem z Grupa Media Informacyjne
Banner Ads Post

Contact Us