Witaj Na Portalu Grupa Media Informacyjne

                                                                                 
               
Banner Ads Top
Headline Ads Banner

Wybieramy zwierzaka do domu Bez kategorii, Hobby

Wybieramy zwierzaka do domu

Mamo, tato, ja chcę psa/ kota/ rybki! Rodzice często słyszą takie prośby z ust swoich dzieci. Jednak nim ulegniemy powinniśmy przemyśleć kilka spraw. Przygarnięcie zwierzaka łączy się z wieloma zmianami w naszym życiu i… Budżecie. Dlatego wpierw powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Czy istnieją jakieś przeciwwskaznia medyczne?
Alergia na sierść to jedna z najczęstszych przyczyn, dla których rezygnujemy z psa lub kota. Niektórzy lekarze odradzają to pacjentom chorującym na astmę. W takich przypadkach warto rozważyć przygarnięcie innego stworzenia – mogą to być np. rybki albo papużki.

Jakie są moje możliwości?
Im większe zwierze, tym więcej przestrzeni potrzebuje. Psy dużych ras w większości potrzebują też dłuższych spacerów. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące pielęgnacji i żywienia, ale także o choroby, które mogą częściej występować u określonych gatunków.

Czy mnie na to stać?
Każdy zwierzak musi jeść, przynajmniej raz do roku odwiedzić weterynarza, nie wspominając o przypadkach nagłych chorób. Karma, smakołyki, szczepienia, zabawki, odrobaczanie albo akcesoria niezbędne do higieny kosztują i są to koszta, które będziemy ponosili przez lata.

Ile czasu będę mieć dla pupila?
Większość zwierząt jest niezwykle towarzyska, ale są też takie, którym dłuższa nieobecność właścicieli nie przeszkadza. W przypadku psów, które załatwiają się na zewnątrz należy przemyśleć, czy jesteśmy gotowi tak zorganizować swój dzień, żeby zawsze rano i wieczorem ktoś wyszedł na spacer, i to niezależnie od pogody.

Co zyskam ja i moja rodzina?
Zwierzak w domu to nie tylko obowiązki, to też dużo przyjemności. Zapewniają towarzystwo, zabawę, często także ochronę. Bezwarunkowo kochają i pomagają się odstresować. Pomagają nam w procesie wychowawczym ucząc dzieci dzieci odpowiedzialności i delikatności. Czytaj dalej …

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Reklamuj się razem z Grupa Media Informacyjne
Banner Ads Post

Contact Us