Stolica: Tokio

Język: japoński

Religia: buddyzm, shintoizm

Waluta: jen (JPY) (przelicznik)

Japonia kojarzy się Europejczykom z kwitnącymi wiśniami, krzykliwymi samurajami i gejszami z twarzami wymalowanymi na biało, jednak ten kraj o wiele więcej do zaoferowania niż tylko stereotypy.

Klimat japoński co prawda nie jest najlepszy, ze względu na bardzo dużą wilgotność i wysokie temperatury w lecie w centrum kraju oraz bardzo śnieżne zimy na północy, jednak środowisko naturalne i klasyczna architektura są przepiękne.

Japonia oferuje niesamowite doznania zarówno miłośnikom zabytków i osobom chcącym wyciszyć się w buddyjskiej świątyni, jak i fanom nowoczesnych miast, neonów, karaoke i imprez. Wszystko ma jednak swoją cenę, i to bardzo wysoką. Tokio to najdroższe miasto świata 2012 roku, a wysoki od dłuższego okresu kurs jena jeszcze bardziej podraża wakacje w Japonii.

Klimat

Północ – umiarkowany. Południe i centrum – subtropikalny wilgotny.

Kiedy jechać

Do Japonii można podróżować cały rok. Pora deszczowa trwa od czerwca do lipca, opady są intensywne, ale nie trwają całego dnia. We wrześniu jest sezon tajfunów z dużą ilością opadów, więc tego okresu lepiej uniknąć.

Warto pojechać do Japonii w kwietniu, kiedy już jest ciepło, ale jeszcze nie zaczęły się upały. Jest to sezon kwitnienia wiśni. Na przełomie grudnia i stycznia czerwienieją liście klonów momiji, mających dla Japończyków niemal takie same znaczenie jak kwiaty wiśni. W tym okresie odbywa się wiele festiwali, a świątynie często mają specjalne podświetlenia nocne dla uwydatnienia piękna drzew.

Co zachwyca w Japonii?

Drewniane świątynie buddyjskie przepięknie położone na zboczach lub szczytach gór w Kioto i Narze, mające bronić miast przed złymi demonami, otoczone ogrodami sprzyjającymi medytacji zachwycą szukających spokoju i harmonii z naturą. Stare samurajskie zamki ze śpiewającymi podłogami informujące o zbliżaniu się intruza są niemal stworzone dla miłośników sztuki militarnej.

Ci, którzy lubią nowoczesność powinni zgubić się w pełnych neonów ulicach Tokio i wjechać na jedne z najwyższych i najnowocześniejszych budynków na świecie, by obejrzeć panoramę na kilkunastomilionową metropolię. Zakochanym z pewnością spodoba się jeden z tysięcy hoteli miłości, a szukający nietypowych doznań mogą eksplorować japońskie porzucone miasta, hotele i parki rozrywki, lub odwiedzić grób Jezusa.

Jeśli się z nami skontaktujesz zaplanujemy dla Ciebie wyjazd do Japonii na miarę Twoich potrzeb.

Czego warto spróbować w Japonii?

Surowa ryba i owoce morza w każdej postaci

Tradycyjne gorące źródła na otwartym powietrzu, z widokiem na góry lub las

Nocny spacer po tętniącym życiem Tokio

Nocna wspinaczka i podziwianie wschodu Słońca ze szczytu świętej góry Fuji

Tradycyjna sproszkowana zielona herbata pita w przyświątynnym ogrodzie

Szacowany koszt dojazdu

Lot w obie strony z Warszawy do Tokio kosztuje około 3500 PLN.

Średnie ceny wybranych produktów

Waluta: JPY

Ciekawostki kulinarne

W Japonii za przysmak uchodzą chrząstki wieprzowe, smażony świński tłuszcz i rybki jedzone w całości wraz z wnętrznościami. Jednym najbardziej ekstremalnych posiłków jest śmiertelnie trująca ryba fugu. Niewielu kucharzy ma licencję na jej przygotowanie, a przed posiłkiem trzeba podpisać zaświadczenie, że je się na własne ryzyko. Ponoć jej smak jest wart ryzykowania życia.

Na szczęście kuchnia japońska to też bogactwo świeżych, przepięknie podanych ryb i owoców morza, śnieżnobiały klejący ryż i przepyszne makarony w wielu postaciach.

Zagrożenia

Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym, w zasadzie nie występują zagrożenia jeśli chodzi o przestępczość. Jedzenie oraz woda również są bezpieczne.

Problemem może być bardzo wysoka wilgoć i wysokie temperatury w miesiącach letnich (czerwiec – wrzesień).

Wiza do Japonii na pobyt do 90 dni nie jest wymagana.

Szczepienia

WZW B

Tężec

Błonica

Należy pamiętać, że szczepienia powinno się wykonać najpóźniej ok 4 tygodni przed planowanym wyjazdem

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE