Category: Bez kategorii

Posts related to Bez kategorii

Czym jest drifting?

Jazda samochodem to dla wielu osób niezwykły sposób odstresowania. Jednak, zamiast narażać na niebezpieczeństw siebie i innych uczestników ruchu drogowego, osiągając zawrotną prędkość na drogach publicznych, znacznie rozsądniej jest wyżyć się za kierownicą uprawiając drifting. Czym jest drift?

Drift to technika bocznej jazdy samochodem, lecz identycznie nazywana jest dyscyplina sportu motoryzacyjnego, w którym stawia się nacisk właśnie na tego typu jazdę. Chodzi tu o to, aby z odpowiednią prędkością wchodzić w zakręt, zmuszając pojazd do obrócenia się w trakcie manewru. Żeby uzyskać taki rezultat, można wykorzystywać jedną z kilku technik. Różnią się one od siebie tym, że w inny sposób przenosi się ciężar samochodu w trakcie poruszania się, ale również tym, że inaczej operuje się pedałami, w tym głównie hamulcem i sprzęgłem. Wszystko to wykonuje się na odpowiednich, sportowych samochodach z prawidłowo rozmieszczonym napędem i wystarczająco mocnym silnikiem.

Pomimo tego, że drifting jest sportem niezwykle emocjonującym [...]

 

F1 ciekawostki

Numer 13 jest omijany przez kierowców dlatego mimo tego ze jeździ 22 kierowców ostatni z nich ma na bolidzie nr 23
Gdy odchodzi z F1 mistrz w kolejnym sezonie kierowcy z jego zespołu jeżdżą z numerami 0 (zero) oraz 2
Najmniej wypadków i awarii technicznych: Wszystkie 15 samochodów startujących w GP Holandii (tor Zandvoort) w roku 1961 osiągnęło metę
Najwięcej pit-stopów: W 1993r w GP Wielkiej Brytanii (tor Donington Park) ze względu na zmienną Angielską pogodę samochody musiały 69 razy zjeżdżać na zmianę opon i tankowanie.
W sezonie musi się odbyć minimum 8 wyścigów.
Budowa bolidu gotowego do zainstalowania silnika to koszt 250-300 tys $ ale to tylko malutki procent kosztów związanych z rozwojem technologi potrzebnej do jego zbudowania
Najwięcej wyścigów GP w sezonie: 19 – sezon 2005
Najdłuższy tor F1: 25,579 km – Pescara/Włochy (1957)
Najkrótszy tor F1: 3,145 km – [...]

    Back to top

    Contact Us

    [shortcode]