Category: Flota

Posts related to Flota

Chcąc dobrze wybrać dostawczy samochód trzeba dokładnie przemyśleć swój wybór i przyjrzeć się przyszłemu nabytkowi zwracając szczególną uwagę nie na kolor czy też markę, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność.

Co wziąć pod uwagę:

 • typ i wielkość nadwozia
 • ładowność, przestrzeń ładunkowa – jej objętość oraz poszczególne wymiary
 • typ silnika
 • rodzaj napędu
 • aspekt finansowy (cena, serwisowanie, spadek wartości w czasie użytkowania)

Typ i wielkość nadwozia

To podstawowy wybór jakiego musimy dokonać. Zależy on głównie od tego przez kogo auto będzie użytkowane i co nim będziemy przewozić.

Dla kogo:

Pracownicy szeregowi – im dostają się najczęściej auta najniższej klasy (z segmentu A i B) z najuboższym wyposażeniem.

Wybór auta dla pracowników szczebla średniego i wyższego zależy od polityki jaką prowadzi firma. Rynek samochodowy oferuje wiele modeli, które możemy dowolnie konfigurować pod względem wyposażenia. Wybór pojazdu jaki mają użytkować pracownicy [...]

 

Przewodnik po krajach

Przewoźnicy towarowi, kurierzy, firmy przewozowe, kierowcy busów, ciężarówek i tirów funkcjonują w określonych warunkach prawnych, które są różne dla różnych krajów. Przedstawiamy orientacyjne regulacje w tym zakresie. Unia Europejska wprowadza wiele regulacji, które cięgle się zmieniają, a odpowiedzialność za ich przestrzegania spada na firmy lub kierowców transportujących towary. W dodatku w każdym kraju obowiązują inne przepisy. Różnice w regulacjach transportowych mogą być subtelne. Wiemy, że rozumienie różnic pomiędzy różnymi przepisami może być trudne, szczególnie jeśli Twoja firma jest dość mała; pojedynczy kierowca albo kurier z jednoosobową działalnością mogą nie mieć świadomości praw obowiązujących za granicą, tak samo jak firma przewozowa dopiero wchodząca na rynek. Dlatego właśnie stworzyliśmy sekcję z przewodnikami po krajach, aby pomóc Ci poznać wszystkie te różnice prawne, z którymi możesz się spotkać podróżując pojazdem komercyjnym po innych krajach. Możesz użyć tego działu, aby poznać szczegółowe informacje o przepisach drogowych kraju, do którego zamierzasz wyruszyć i [...]

 

Kompetentny fleet manager jest w stanie zredukować koszty firmy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Im większa flota pojazdów tym potencjalne oszczędności są większe. Dlatego w ostatnich latach zwód fleet managera zyskuje coraz większą popularność w większych firmach, a wraz z wzrostem zapotrzebowania na usługi zarządcy floty rosną również wymagania stawiane kandydatom oraz zakres obowiązków zarządców flot.

Osoba kandydująca na stanowisko fleet managera powinna przede wszystkim znać szeroko pojęte zagadnienia związane z eksploatacją samochodów. Jednym z podstawowych obowiązków fleet managera to pilnowanie przestrzegania interwałów międzyprzeglądowych dla wszystkich samochodów służbowych. Także dbałość o właściwy sposób eksploatacji samochodów przez pracowników. Kontrola średniego zużycia paliwa przez poszczególne pojazdy i wyznaczanie standardów użytkowania samochodów.

Fleet manager powinien być zatem osobą bardzo komunikatywną potrafiącą porozumiewać się z osobami z różnych działów na różnych szczeblach.

Bardzo pożądane wśród cech fleet managera jest szeroka wiedza z zakresu motoryzacji dotycząca np. rynku ubezpieczeń komunikacyjnych oraz [...]

  Back to top

  Contact Us

  [shortcode]