Category: Dokumenty

Posts related to Dokumenty

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

To duchowy spadkobierca kultowego Willys’a. To samochód, którego synonimem jest błotnisty off-road. W końcu to pojazd do zadań specjalnych. To amerykańska legenda. To Jeep Wrangler. Sprawdziliśmy co potrafi ta rasowa terenówka w swoim naturalnym środowisku… a potrafi wiele.

Jeep Wrangler to jeden z niewielu pojazdów, który nigdy nie uległ motoryzacyjnym trendom i pozostał dokładnie takim, jakim go kochamy od wielu lat. W dobie wszechobecnej globalizacji jedynie ze świecą można wyszukiwać samochodów, które w rzeczywisty i wiarygodny sposób nawiązują do bogatej, kilkudziesięcioletniej tradycji modelu.

Choć motoryzacyjny świat pierwszego Jeepa Wranglera ujrzał w 1987 roku to – jak podkreślają amerykańscy producenci – korzenie tej pełnokrwistej terenówki sięgają okresu II wojny światowej, a ściślej roku 1941, w którym rozpoczęto masową produkcję legendarnych Willys’ów. I właśnie na tym wojskowym „dżipku” amerykańskiej armii do dzisiaj wzoruje się Jeep.

YJ, TJ, JK – to nomenklatura Wranglera. Aktualny model, czyli JK to trzecia generacja [...]

Citroen GT Super Sport HD

Citroën GT − supersamochód, który zadebiutował 2 października na Paris Motor Show 2008. Wyposażony w silnik benzynowy 646 kW (789 KM) + funkcję overboost; zwiększający moment obrotowy i dodający aż 138 KM. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,6 s. a prędkość maksymalna może wynieść nawet 330 km/h. Samochód jest dziełem współpracy między francuskim Citroënem i japońskim deweloperem Polyphony Digital. Według projektanta Jean Pierre Ploué zostanie wyprodukowanych tylko 20 jednostek.

Koncepcja została specjalnie zaprojektowana dla nadchodzących serii gier Gran Turismo 5 i została włączona także do wersji Gran Turismo 5: Prologue oraz Gran Turismo (PSP) . Twórcy wyszli z projektem i sprzedali go zarówno Polyphony Digital i Citroënowi. Louis Vuitton projektował wnętrze tego auta.

Citroën

Samochód na zewnątrz zaprojektował Takumi Yamamoto, japoński projektant z Jean-Pierre Ploué’s Style Studio. Członek zespołu Citroën. Takumi Yamamoto od dzieciństwa był przyjacielem [...]

Auta luksusowe – symbol prestiżu

Luksusowy samochód to dla wielu kierowców spełnienie marzeń o prestiżu. Okazuje się, ze na polskim rynku takich aut przybywa.

W2014 roku zostało zarejestrowanych aż 58 % więcej luksusowych samochodów. Czy to oznacza także poprawę sytuacji finansowej w Polsce. Niekoniecznie. Oczywiście drogie marki cieszą się zainteresowaniem najbogatszych, którzy w naszym społeczeństwie stanowią niewielki procent. Jaką rolę odgrywają w ich życiu AUTA LUKSUSOWE?

Wysoki status- dobre auto.

Samochód, który można zaliczyć do luksusowych to poświadczenie statusu majątkowego i społecznego. Już na pierwszy rzut oka widać dzięki niemu, że mamy do czynienia z kimś na wysokim poziomie. Świadczy o tym wysokiej jakości tapicerka, wspaniała linia i design samochodu oraz piękne „blachy”, Oczywiście dobre auta są również szybkie, część z nich to samochody wyścigowe i mogą się wykazać imponującymi osiągami. Mimo rozwijania ogromnych prędkości, są to samochody bezpieczne. Osoby, które są zainteresowane dobrami luksusowymi, między innymi [...]

 

Koenigsegg Agera R – szwedzki król prędkości

Dane techniczne: Silnik: 5,0 V8, Moc: 1115 KM, Moment obrotowy: 1200 Nm, Przyspieszenie od 0 do 100km/h: 2,9 s, Najważniejsi konkurenci: Bugatti Veyron, Pagani Huayra

Gdy mowa o najszybszych samochodach na świecie, z reguły w centrum uwagi znajduje się silnik i jego moc maksymalna. Tym razem będzie inaczej, gdyż opisywany samochód nie robi wrażenia ogromnym silnikiem (ma on „zaledwie” 5 l pojemności), a jego moc, choć bardzo wysoka (1115 KM), jest mniejsza od mocy dzierżącego tytuł najszybszego samochodu świata – Bugatti Veyrona Supersport (1200 KM). Nie ma to jednak znaczenia, gdyż w sportowym samochodzie liczy się nie tyle sama moc, ile jej stosunek do masy auta. W wypadku Koenigsegga Agery R na 1 KM przypada 1,15 kg, a to wynik sporo lepszy niż w wypadku Veyrona.

Bolid ze Szwecji to auto o osiągach mrożących krew w żyłach. Już od samego czytania [...]

 

    Back to top

    Contact Us

    [shortcode]