Przygotowanie domu do sprzedaży – ogród

Przygotowanie domu do sprzedaży

Ogród

Ogród może być wielkim atutem wystawianego na sprzedaż domu. Dlatego powinno się go traktować jako jeszcze jedno pomieszczenie, swoiste przedłużenie wnętrza, które również może (i powinno) się podobać. Ogród jest miejscem, które bardzo łatwo przeoczyć i zaniedbać, zwłaszcza jeśli królują w nim twoje dzieci albo zwierzęta.

Nie musisz zacierać za sobą wszelkich śladów obecności dzieci, tylko posprzątać bałagan, który zostawiły. Jeżeli masz w domu zbyt wiele plastikowych rowerków i zabawek używanych na dworze, może warto zainwestować w niewielki składzik, w którym będzie można je wszystkie schować? Dużo trudniej przyjdzie ci się uporać z błotnistym boiskiem do gry w piłkę, jakie w ogrodzie urządziły sobie twoje pociechy – w zależności od pory roku możesz przekopać trawnik, zasiać nową trawę i zakazać dalszych gier do odwołania! Jeżeli twój pies używał ogrodu jako wybiegu i toalety, zrób to samo co z boiskiem, a psa przez kilka kolejnych tygodni wyprowadzaj do parku. A co zrobić z budą dla psa? Przenieś ją w możliwie najbardziej ustronne miejsce. Zdejmij także sznur na pranie i dopilnuj, by wszystkie śmieci, które już dawno powinny trafić do kosza, wreszcie się w nim znalazły.

A teraz sam ogród. Napraw popękane mury i zniszczone ogrodzenie. Jeżeli masz na tyle szczęścia, że nie musisz sadzić nowych trawników, skoś tylko trawę i przystrzyż żywopłot. Profesjonalny środek chwastobójczy pozwoli oczyścić płyty chodnikowe na tarasie i zachwaszczone ścieżki w ogrodzie.

Jeżeli w ogrodzie rośnie stare drzewo owocowe, na pewno przyda mu się drobna kosmetyka (znów w zależności od pory roku), jesienią natomiast trzeba koniecznie pozbierać wszystkie opadłe owoce i zwiędłe liście. Jeśli zaś chodzi o klomby i rabaty z kwiatami, przyda się szybka wizyta w centrum ogrodniczym (o dowolnej porze roku) i zakup kilku ładnych roślin jednorocznych, które upiększą każdy, nawet najbardziej bezbarwny ogródek.

Kolejnym sposobem na dodanie ogrodowi kolorytu jest pomalowanie jednej z otaczających go ścian na intensywny kolor i dodanie kilku wiszących koszyków. Jedną ze sprawdzonych sztuczek jest powieszenie na takiej pustej ścianie lustra, dzięki któremu ogród będzie wydawał się dużo większy niż w rzeczywistości. Taki zabieg może być szczególnie skuteczny w przypadku malutkiego ogródka na tarasie, zwłaszcza jeśli ramy lustra zostaną umiejętnie zamaskowane roślinami.

Przejrzyj dokładnie wszystkie rośliny, wyrzucając tylko te uschłe lub całe doniczki, które już do niczego się nie nadają.

W każdym sklepie ogrodniczym można znaleźć bogaty asortyment mebli ogrodowych. Ich zaletą jest także to, że możesz je potem zabrać ze sobą do nowego domu. Mądrze rozstawiony stół z krzesłami w ogrodzie aż się prosi, by przy nim usiąść w słoneczny dzień. Może warto zainwestować w fontannę * albo inne urządzenie nawadniające? Nada ono twojemu ogrodowi charakteru.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Categories: Bez kategorii