Przygotowanie domu do sprzedaży – łazienka

Przygotowanie domu do sprzedaży

Łazienka

Mimo że łazienka nie jest tak ważną kartą prze-targową przy sprzedaży domu jak kuchnia, jej także należy się odpowiednie traktowanie. Jeżeli nie potrafisz utrzymać jej w czystości na co dzień, zrób to chociaż przed wizytą potencjalnego kupca.

Przede wszystkim łazienka musi lśnić czystością. Nawet najmniejszy wysiłek się opłaci. Wyszoruj dokładnie wannę, umywalkę i toaletę, łącznie z wyję-ciem włosów z odpływu. Wyczyść fugę między kafel-kami i usuń z nich wszelkie ślady kamienia. Jeżeli jakieś płytki są poluzowane, kup małą tubkę kleju i przytwierdź je z powrotem na miejsce.

Potencjalnych nabywców raczej nie ujmą zbyt pomysłowe kolory ścian, rozważ więc ich pomalowanie na nieco bledsze odcienie, na przykład żółci czy niebieskiego, tak by łazienka wyglądała jasno i schludnie. Przyjrzyj się też dokładnie podłodze. Zwijające się linoleum budzi odrazę, podobnie jak zmechacony i wystrzępiony dywanik poplamiony pastą do zębów. Warto zastanowić się nad wymianą – dobrze położona wykładzina będzie idealnym rozwiązaniem.

Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych akcesoriów, takich jak zużyte szczoteczki do zębów czy wyciśnięta tubka pasty. Mało kogo interesuje, jakiego dezodorantu używasz. Wyrzuć wszystko, co zbędne, a resztę schowaj do szafki wiszącej na ścianie. Pozostałości kostki mydła i wyrzuć do śmieci, a w mydelniczce połóż J pięknie pachnące nowe mydło.

Czy zasłonka prysznicowa wisi elegancko na wszystkich haczykach, a może jest obszarpana i poplamiona? Jeśli tak, kup nową i powieś ją jak należy.

Jeżeli w łazience nie ma okna, upewnij się, że lustro, które służy do golenia i nakładania makijażu, jest wystarczająco oświetlone, tak by te intymne czynności nie sprawiały domownikom problemu. Jeśli lubisz się kąpać przy zgaszonym świetle i zapalonych świeczkach, proszę bardzo. Potencjalni nabywcy mogą mieć jednak zupełnie inny gust, dlatego światło w łazience musi być wystarczająco mocne, by oświetlić całe pomieszczenie.

Duże lustro nie tylko rozjaśnia małe pomieszczenie, ale także powiększa je optycznie.

Wiele roślin będzie się świetnie czuło w wilgotnym klimacie, charakterystycznym dla łazienki. Pomyśl o wstawieniu do środka doniczki z dorodną rośliną o dużych, zdrowych liściach – efekt może być piorunujący.

Inne bardzo ważne, a przy tym niedrogie dodatki, to między innymi: ręczniki, które powinny sprawiać wrażenie luksusowych, starannie złożone i pasujące kolorem; mata łazienkowa – wyrzuć ten żałosny kawałek szmaty, która widziała już tysiące mokrych stóp i spraw sobie prezent w postaci nowej. Nie bez znaczenia jest także papier toaletowy – wyjmij nową rolkę i nie wciskaj jej gdzieś za sedes, gdzie będzie słabo widoczna i trudno dostępna. I wreszcie – uwaga ta odnosi się szczególnie do panów –opuść deskę sedesową!

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Categories: Bez kategorii