Przygotowanie domu do sprzedaży – sypialnia

Przygotowanie domu do sprzedaży

Sypialnia

Wystawiając dom na sprzedaż, pamiętaj o tym, jak ważna jest główna sypialnia. Kupujący nie zainteresuje się sypialnią, w której na widok nieoczekiwanego kolażu jaskrawych barw rozbolą go zęby, ani też taką, która pełni funkcję domowej graciarni, podczas gdy łóżko stoi wciśnięte w kąt. Po raz kolejny stajemy więc przed koniecznością pozbycia się wszystkich rupieci. Pamiętaj, masz wyczarować iluzję przestrzeni i harmonii.

Po posprzątaniu sypialni przyjrzyj się jej wnikliwie i możliwie jak najbardziej obiektywnie. Jak te kolory będzie postrzegać obca osoba? Wystarczy tylko kilka puszek farby, żeby zamienić twoje ulubione tapety w coś zdecydowanie bardziej neutralnego. Nowy, świeży chodnik nie tylko nada sypialni inną kolorystykę, ale także pozwoli zakryć pozostałości starego dywanu.

Sprawdź dokładnie, czy łóżko znajduje się w optymalnym miejscu. Upewnij się, że masz do niego swobodny dostęp z dwóch stron i – jeśli to możliwe – skierowane jest w stronę   okna. Jeżeli z jakichś powodów dno łóżka stoi bezpośrednio na podłodze, postaw je na nogach lub na cegłach, ukrytych pod ozdobną narzutą. W przeciwnym razie twoje łóżko będzie przypominać materac w kawalerce dla studenta. Nowa narzuta na łóżko lub kołdra mogą także wspaniale rozjaśnić sypialnię, zwłaszcza jeśli połączymy je z kolorowymi poduszkami.

Jeżeli w sypialni nie ma nocnego stolika, spraw sobie taki, albo przynajmniej zabierz z podłogi budzik i szklankę z wodą. Upewnij się także, że szafa na ubrania i szuflady zamykają się bez trudu.

Równie ważną kwestią jest oświetlenie. Oprócz żyrandola w sypialni powinny znajdować się lampki nocne, ułatwiające czytanie, a także stanowiące kolejne źródło światła. Umyj dokładnie okna, zdejmij brudne zasłony, a w ich miejsce powieś nowe lub firankę. Powinny one pasować do nakrycia łóżka.

Podobnie jak w przypadku salonu czy kuchni, nie zapominajmy również o centralnym punkcie w sypialni. Jeżeli jest to kominek, spraw, by pasował do wystroju wnętrza. Jeśli dodatkowo ma możliwość wymiany poszczególnych elementów, nie wahaj się tego zrobić właśnie teraz. Palenisko i obramowanie można bez trudu znaleźć w składach budowlanych za rozsądną cenę. W przypadku gdy kominek jest nieużywany i nie rozpalasz w nim nawet świec, warto pomyśleć o ekranie kominkowym lub o wiązance z suszonych kwiatów w miejscu paleniska. Możesz też powiesić nad kominkiem lustro. Jest to także idealne miejsce na powieszenie ulubionego obrazu.

Sypialnia to jedyne pomieszczenie w domu wystawionym na sprzedaż, w którym pozwalam na pozostawienie rodzinnych fotografii. Zainwestuj więc w ładne ramki i ustaw je na stoliku nocnym albo na kominku. Wreszcie, nie zapomnij o kilku dodatkach – misie z potpourri, wazonie ze świeżymi kwiatami czy grafikach. Dobre wrażenie gwarantowane!

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Categories: Bez kategorii