Przygotowanie domu do sprzedaży – kuchnia

Przygotowanie domu do sprzedaży

Kuchnia

Kuchnia jest najlepszą kartą przetargową przy sprzedaży domu. Twoi potencjalni nabywcy muszą nabrać przekonania, że jest to pomieszczenie, w którym będą chcieli spędzać czas, nie wydając od razu fortuny na jego przebudowę.

Analogicznie jak w przypadku pozostałych pomieszczeń, także i tutaj musimy zacząć od usunięcia WSZYSTKICH niepotrzebnych drobiazgów, takich jak dziecięce magnesy na drzwiach lodówki i plik karteczek z tablicy korkowej. Musisz też koniecznie zabrać się za porządki – sprzątać, sprzątać i jeszcze raz sprzątać.

Nie zapomnij o podłodze. Zakładając, że nie jest w jakimś tragicznym stanie, wystarczy po prostu wymienić stare, brudne linoleum. Dobrym pomysłem może być chodnik, nie kładźmy go jednak blisko miejsca, w którym gotujemy.

Obecnie panuje moda na jasne, dobrze oświetlone i przestronne kuchnie. Jeżeli w kuchni masz ściany w jaskrawych kolorach, być może jest to dobry moment, by je trochę stonować; możesz też pomalować na ten sam, neutralny kolor płytę ścienną nad zlewem albo dobrać identyczne zasłony. To samo dotyczy mebli – jeśli są w ciemnych kolorach, przestarzałe lub po prostu zbytnio rzucają się w oczy, na pewno zyskają, jeśli pociągniesz je białą lub kremową farbą do drewna. Pomyśl też o wymianie starych, zniszczonych drzwi, a przynajmniej kup nowe klamki. Upewnij się, że drzwi zamykają się swobodnie.

Najważniejsza jest jednak przestrzeń, która będzie służyła do pracy, czyli przygotowywania posiłków. Sprawdź czy usunąłeś z blatów kuchennych wszystkie niepotrzebne przedmioty, chociaż misa z owocami czy wazon z kwiatami mogą zostać ze względu na swoją wartość dekoracyjną. Jeśli blat twojego stołu kuchennego nosi ślady od noża, przykryj go obrusem albo kawałkiem kolorowego PCW. Upewnij się, że wyrzuciłeś śmieci! Zajmij się także stertą ubrań czekających na wypranie lub wyprasowanie.

Wszystkie urządzenia kuchenne powinny być sprawne. Zwróć uwagę na detale wymagające po-prawek, dokręć zawiasy w szafkach i uchwyt piekarnika, napraw poluzowane drzwi pralki i wymień uszczelkę w cieknącym kranie.

W czasie dnia twoja kuchnia może być zalana słońcem, ale zastanów się, jak wygląda późnym popołudniem i wieczorem, kiedy możesz spodziewać się gości. Wszystkie miejsca w kuchni, które służą przygotowywaniu bądź spożywaniu posiłków, powinny być dobrze oświetlone. Żyrandol z kilkoma punktowymi reflektorkami nie jest dużym wydatkiem, a na pewno się opłaci. Zwrócić też uwagę na nieprzyjemne zapachy dochodzące z kuchni. Aromat pieczonego chleba lub świeżo parzonej kawy pomoże je skutecznie zneutralizować, dodając wnętrzu przytulności. Jeśli brakuje ci talentu kulinarnego, nie przejmuj się – wystarczy laska wanilii włożona do lekko rozgrzanego piekarnika. Efekt będzie równie dobry.

Teraz możesz się już pochwalić wysprzątaną i lśniącą czystością kuchnią, która jest gotowa na wprowadzenie się nowego lokatora.

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA

Categories: Bez kategorii