10 sposobów jak zwiększyć ruch na stronie internetowej

Home / Bez kategorii / 10 sposobów jak zwiększyć ruch na stronie internetowej

10 sposobów jak zwiększyć ruch na stronie internetowej

10 sposobów jak zwiększyć ruch na stronie internetowej

Mamy już prawie 2016 rok w internecie roi się od konkurencji i coraz ciężej jest zaistnieć i sprzedać produkt czy usługę. Właściciele firm coraz bardziej zastanawiają się nad sensem ich prowadzenia skoro od pierwszego do pierwszego nieraz nie mają na ZUS czy też na pensje dla pracowników. Żeby istnieć trzeba sprzedawać, a żeby sprzedawać koniecznie musimy przyciągnąć na naszą stronę czy to sklep internetowy odbiorców czy też czytelników. Jak to zrobić ? Przedstawimy 10 sposobów, które pomogą Wam w przyciągnięciu ruchu na stronę internetową.

1. Współpracuj z bloggerami – obecnie blogerzy to już nie 15 letnie dzieciaki piszące o modzie czy też o jedzeniu, teraz bloggerzy jak Mateusz Grzesiak mogą wypromować waszą firmę na szczyty. Nie tylko Mateusz , blogerów którzy są na prawdę czytani są dziesiątki, polecam także postowania na dobrych blogach modowych czytają je nie tylko 16 latki ale wiele kobiet będących na stanowiskach, czym więcej komentarzy zamieścicie na takich blogach i będą one mądre a nie link do Waszej strony 🙂 tym więcej czytelników przejdzie także na waszą stronę. Spędzenie jednego dnia na blogach i pisanie komentarzy może przynieść Wam nawet kilka tysięcy odwiedzin Waszej strony.

2. Social Media – tutaj nawet nie powinno się poruszać tego tematu, bo każdy doskonale wie, że profile w Social Media są lub może powinny być głównym napędem Twojej firmy. Jeśli chodzi o Social Media największym błędem Fachowców jest ograniczanie się do Facebooka. Nie należy zapominać o Google plus, ?Twitterze, INK, Pinterest, czym więcej Was na portalach tym ruch na stronie większy, nie zaszkodzi Wam prowadzenie Twittera nawet jeśli uważacie, że FB jest 100 razy bardziej popularny, ale Twitter to też narzędzie SM a w dodatku fajnie tagowane. Pamiętaj 5 profilii w SM to podstawa.

3. Znajomi – Tutaj jest jak z piramidą. Średnio każdy użytkownik FB ma 200 znajomych, poproś na każdym profilu znajomych o udostępnienie linku do Twojej strony nich każdy z nich udostępni swoim znajomym już masz 4000 wejść i potencjalnych klientów a to tylko Facebook niech każdy zrobi tak na profilach swoich a uzbiera się duża grupa odbiorców.

4. Postępuj zgodnie z SEO – wszędzie gdzie piszesz czy są to blogi, czy też aktualności na swojej stronie internetowej czy nawet komentarze pisz z zasadami SEO czyli używając słów kluczowych , tagując, robiąc nagłówki itp… zasady pisania SEO poruszymy w innych artykułach. Pamiętajcie, że Google ewoluuje i często zmienia swoje algorytmy, jeśli będziesz śledził te zmiany na bieżąco i będziesz pisał z godnie z zasadami to Twoja stronka będzie wyżej w wynikach wyszukiwania a Ty pozyskasz klientów.

5. Szeptaj – używaj marketingu szeptanego na forach niekoniecznie branżowych jako opcje pokazania się wśród potencjalnych klientów, for mamy tysiące wartościowych dziesiątki, odbiorców kilka milionów, zatem warto szeptać, tylko nie rób tego perfidnie, nie rób chamskiej reklamy, pisanie i udzie;lanie się na forach czy to w grupach daje trwałe relacje a tym samym stałe grono odbiorców. Może udać Ci się budować społeczność wokół swojej osoby, mieć stały kontakt z czytelnikami na forach to zaufane grupy odbiorców stanowią Twoich klientów i wejścia na stronę.

6. AdWords – Tak ale rozsądek mocniejszy – wiadomo, że nie macie nie wiadomo jakich środków, na kampanie w Google, jakbyście je mieli nie czytalibyście tego artykułu. Ale AdWords są potrzebne, przeznaczcie 2 stówki miesięcznie na niszowe frazy, jeśli sprzedajecie gadżety dla firm, nie wystawiajcie takiej frazy bo budżet będzie do niczego, skupcie się raczej na frazach tanie długopisy z logo dla firm lub drogi gadżet dla wymagających klientów. To nie prawda, że stosując AdWords wasze frazy pozycjonowanie normalnie spadają, wręcz przeciwnie Google lubi swoje reklamy i je podnosi do góry, zatem korzystaj z AdWords ale rób to z głową.

7. Mailing – czy to skuteczne, może szału nie ma ale duża grupa odbiorców daje też wejścia na stronę, jednak nie kupuj baz mailingowych nic nie są warte, mailing powinien być kierowany do Twoich klientów a nie do do kupionych na allegro bo te bazy testowaliśmy już dziesiątki razy i szczerze realnej i rzeczywistej nie było. Kieruj mailing do stałych odbiorców a tylko wtedy będzie miał sens.

8. Wtyczka RRS – konieczność, jesteśmy zabiegani i nie pamiętamy o urodzinach naszej drugiej połówki a co dopiero o blogach stronach czy promocjach, zainstaluj kanał RRS tak, żeby Twoi znajomi, klienci czy odbiorcy tego co piszesz mieli na bieżąco Twoi informację a tym samy byli w stałym kontakcie z Tobą.

9. Allegro – nie warto tam sprzedawać to oczywiste, bo konkurencja tak olbrzymia, że ceny zaniżają wszyscy, ale możesz się pokazać, wystaw swoje rzeczy, usługi itp w cenach normalnych nie zaniżaj ich bo sprzedawanie poniżej kosztów produkcji to głupota. Jednak zdobędziesz setki a nawet tysiące odbiorców, którzy mogą być zainteresowani innymi Twoimi usługami czy produktami, poza tym zyskasz linki przychodzące do stron wartościowe. To samo możesz czynić na ofertuję itp… na wszystkich portalach gdzie można się pokazać., Jeśli zrozumiesz, że powinieneś poświęcić się reklamie bez reszty osiągniesz sukces.

10. Bezpłatne ogłoszenia – czy wiesz ile jest portali ogłoszeniowych ? Kilka tysięcy a zatem miliony odbiorców Twojego produktu, co w tym najlepsze, że są one często bezpłatne. Zatrudnij na zlecenie osobę do wprowadzania ogłoszeń. 4 godziny dziennie to koło 60 ogłoszeń to miesięcznie w granicach 1200-1500 ogłoszeń jaki zasięg kilka milionów odbiorców a tym samy zainteresowanych Twoją ofertą kilka tysięcy. Płacisz 1000 złotych wyciągasz kilka tysięcy. Brawo, właśnie zrozumiałeś że ma to sens i są klienci !!!

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA